LOT 48:
Sold for: €170
€200 - €250
COLONIA ERITREA - Vittorio Emanuele III (1900-1943) - Tallero d'Italia, 1918
Argento
Gigante 1 Rara
Sigillata BB/SPL dal perito NIP Bruno Grandi, Numismatica Subalpina